Czy dieta karniwora jest zdrowym i rozsądnym trybem życia?

Czy dieta karniwora jest zdrowym i rozsądnym trybem życia?

Programy dietetyczne spotkacie w dzisiejszych czasach w naprawdę wielu nietypowych wymiarach. Jedna z diet zaskakuje w dzisiejszych czasach nie tylko konsumentów, ale także dietetyków i lekarzy. Mowa o diecie karniwora (tak zwanego mięsożercy), której się dzisiaj przyjrzymy. Wiele osób ze względu na rosnącą popularność tego podejścia do diety, zastanawia się nad tym, czy samo mięso jest rozsądnym stylem życia. Chociaż na świecie znane na szeroką skalę są diety ograniczające spożycie węglowodanów, spożywanie samego mięsa to zupełnie inny poziom. Czy można jednak pozwolić sobie na naprawdę duże ilości mięsa?

Dieta mięsożerców momentami objawia się jako idealny wybór dla tych, którzy uwielbiają jeść produkty zwierzęce. Zapytacie, czym tak właściwie to podejście żywieniowe różni się od diety keto? W diecie mięsożerców należy całkowicie wyeliminować spożywane węglowodany. Nie ograniczamy ich do ekstremalnie niskich ilości. Po prostu ich nie jemy. W tym przypadku źródłem paliwu dla mózgu oraz mięśni stają się w stu procentach mięsa.

Dlaczego tak wiele osób chwali sobie spożywanie samego mięsa?

Okazuje się, że dieta mięsożerców to doskonały sposób na utratę wagi. Osoby, które spożywają tylko i wyłącznie mięso w szczególności cenią sobie to, że pomimo restrykcji kalorii są najedzeni. Sytość to jedna z głównych zalet. Ponieważ białko i tłuszcze są bardzo dobrym źródłem zdrowego paliwa dla naszego ciała. Promuje to osiągnięcie lepszej, wysportowanej sylwetki. Wiele osób sięga po tak restrykcyjne diety właśnie ze względu na to, aby przyspieszyć utratę kilogramów i tkanki tłuszczowej.

Jeżeli w naszym ciele nie znajdują się węglowodany, organizm zmuszony jest do przełączenia się na nowe źródło energii. W tym przypadku zaczyna korzystać z tłuszczów. Gdy osoba spożywająca głównie mięso adaptuje się do spalania tłuszczu, ciało chętnie pobiera zapasy kalorii ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Taki proces nazywamy ketozą. Mimo wszystko należy pamiętać o tym, że zaadaptowanie się do głębokiej ketozy może trwać dosłownie długie miesiące. W niektórych przypadkach są to nawet lata. Jest to długoterminowa dieta.