O czym pamiętać podczas przeprowadzki?

O czym pamiętać podczas przeprowadzki?

Dla wielu osób przeprowadzka, to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w ich życiu. Podczas przeprowadzki zazwyczaj pakujemy wszystkie rzeczy w chaosie, często bez zaplanowania systemu, który potem ułatwi nam ich rozpakowywanie w naszym domu. Jednak nie tylko pakowanie sprawia nam problem podczas przeprowadzki. Wiele osób zapomina o tym, aby zmienić adres korespondencyjny w różnych firmach i instytucjach, czy poinformować bliskich o tym, że mamy nowy adres. Pośpiech, stres i emocje związane z przeprowadzką sprawiają, że potrafią nam umknąć nawet najprostsze rzeczy. O czym powinniśmy pamiętać podczas przeprowadzki?

Posegreguj i przebierz swoje rzeczy przed przeprowadzką

Podczas pakowania swoich rzeczy tuż przed przeprowadzką, wiele osób jest w szoku ze względu na fakt, że nie do końca zdawały sobie one sprawę z tego, ile rzeczy tak naprawdę posiadają. Często w trakcie przeprowadzki znajdujemy rzeczy, o których istnieniu już dawno zdążyliśmy zapomnieć. Właśnie dlatego powinniśmy poddać segregacji wszystkie posiadane przez nas rzeczy i o ich dalszych losach zadecydować jeszcze przed przeprowadzką. Te rzeczy, które już nam się nie przydadzą, możemy wyrzucić, sprzedać lub oddać znajomym. Powinniśmy również pogrupować te, które z nami zostają, ponieważ takie posunięcie znacznie ułatwi nam nie tylko samą przeprowadzkę, ale również późniejszą organizację podczas wypakowywania rzeczy w nowym miejscu zamieszkania. Warto również pomyśleć o tym, aby rzeczy delikatne i bardzo wartościowe spakować oddzielnie i odpowiednio je zabezpieczyć, aby nie uszkodziły się w trakcie transportu.

Zatrudnij profesjonalną firmę przeprowadzkową

Niezależnie do tego, jak daleki jest dystans między naszym obecnym a nowym miejscem zamieszkania, powinniśmy zatrudnić ekipę przeprowadzkową, która pomoże nam uporać się zarówno z przewiezieniem rzeczy, jak i ich zniesieniem oraz wniesieniem. Pamiętajmy, że zatrudniając pomoc, powinniśmy odpowiednio oznaczyć pudła, w których znajdują się rzeczy delikatne takie, jak szkło, czy elektronika i uprzedzić o nich osoby, które będą pomagać nam w przeprowadzce.

Przed dokonaniem wyboru firmy, z której usług skorzystamy, warto sprawdzić opinie w sieci i wybrać taką firmę, o której dotychczasowi klienci wypowiadają się pozytywnie. Warto również sprawdzić, jak rysują się ceny podobnych usług w wytypowanej przez nas firmie, a także w firmach konkurencyjnych. Niektóre firmy naliczają dodatkowe opłaty za rzeczy takie jak wniesienie, czy ustawienie mebli w mieszkaniu, warto o tym pamiętać i wcześniej zorientować się, jakie usługi są dodatkowo płatne i ile te opłaty wynoszą.

Dobrze zapakuj wszystkie rzeczy

Odpowiednie zapakowanie rzeczy to podstawa podczas przeprowadzki. Wiele osób nie dba o to, jak spakowane będą rzeczy, część z nich przewozi je w workach na śmieci i nie w tym niczego złego, jednak takie posunięcie znacznie utrudnia późniejszą organizację sprawnego rozpakowywania i rozmieszczania rzeczy w miejscu docelowym. Znacznie lepszym sposobem jest pakowanie naszego dobytku w kartonowe pudełka, w których możemy wszystko odpowiednio poukładać. Podczas pakowania pamiętajmy, aby zabezpieczyć przedmioty, takie jak porcelana, czy szkło. Możemy to zrobić za pomocą folii bąbelkowej lub ubrań. Bardzo ważne jest dopilnowanie, aby delikatne rzeczy nie stykały się ze sobą, ponieważ to sprawi, że nie będą obijały się o siebie podczas przewożenia.

Po zapakowaniu rzeczy warto podpisać kartony, żeby później bez zaglądania do nich wiedzieć, co znajduje się w środku. Takie posunięcie znacznie ułatwi nam późniejsze rozpakowywanie rzeczy i przeniesienie poszczególnych pudeł z rzeczami do pomieszczeń, w których będą się znajdowały.

Pamiętaj o zwierzętach i ich potrzebach

Każdy posiadacz zwierząt wie, że są one pełnoprawnymi członkami rodziny. Pamiętajmy, aby kuwety, a także zabawki i zwierzęce miski spakować tak, aby potem nie mieć problemu z ich odnalezieniem. Jeżeli przeprowadzamy się do zupełnie innego miasta, to warto również zabrać od dotychczasowego weterynarza wszystkie wyniki badań naszego pupila, aby przedstawić je w klinice weterynaryjnej w nowym mieście. Upewnijmy się również, że nasze zwierze posiada chip, czasem podczas zamieszania przy przeprowadzce zdarza się, że zwierze uciekło. Nawet jeżeli jesteśmy niezwykle uważni, to warto odpowiednio zabezpieczyć się przed taką sytuacją.

Zmień swój adres w banku, w sieci komórkowej i innych miejscach

W momencie, kiedy zaczynamy planować przeprowadzkę, powinniśmy zrobić listę miejsc, w których widnieją nasze dane adresowe, aby po przeprowadzce móc niezwłocznie je zaktualizować. Wśród najważniejszych miejsc wymienia się bank, operatora sieci komórkowej, miejsce pracy, szkołę naszych dzieci, a także wszelkiego rodzaju urzędy. Jednak jeżeli posiadamy prenumeraty czasopism lub korzystamy z innego rodzaju usług, które wymagają odbierania listów i paczek, to również powinniśmy pamiętać o zmianie adresu w tych miejscach.

Przenieś usługi na nowy adres

Kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest przeniesienie usług takich, jak internet, czy kablówka na nowy adres zamieszkania. Należy pamiętać o tym, aby zamówić usługę odpowiednio wcześniej, jeżeli nie chcemy mieć dłuższej przerwy w korzystaniu z usług.