Jak dbać o pielęgnację włosów niskoporowatych?

Jak dbać o pielęgnację włosów niskoporowatych?

Czy posiadanie niskoporowatych włosów jest problematyczne? Jak zapewnić im odpowiednią pielęgnację, by zawsze prezentowały się jak najatrakcyjniej? O czym pamiętać, używając szamponu czy odżywki?

Odpowiedzi na pytania związane z włosami niskoporowatymi znaleźć można w poniższym wpisie.

Włosy niskoporowate – czyli jakie?

Włosy określane mianem niskoporowatych to najczęściej takie włosy, które są naturalnie proste, dość gładkie i miękkie oraz trudne w stylizacji. Do tego nierzadko nie mają atrakcyjnej objętości i w większości przypadków pozostają raczej oklapnięte.

Jak dbać o takie włosy, by prezentowały się możliwie jak najlepiej? W jaki sposób je pielęgnować, by zawsze mogły cieszyć oko? O tym w dalszej części publikacji.

Właściwa pielęgnacja to podstawa

Przyjmuje się, że włosy niskoporowate zaliczane są do grupy najmniej wymagających pod względem pielęgnacji. Z uwagi na to, że naturalnie ładnie wyglądają, można dość mocno ograniczyć konieczność stosowania specjalistycznych produktów.

Z pewnością jednak, jeśli marzą nam się pięknie układające się włosy, warto zamienić zwykły szampon na taki o dużej zawartości protein. Te zapewnią włosom efekt naturalnej sypkości i pozwolą włosom z sukcesem odbić się od nasady, atrakcyjnie zwiększając objętość i niwelując mało atrakcyjny efekt oklapnięcia. Raz w tygodniu warto też na niskoporowate włosy zaaplikować olej, w składzie którego znajdują się głównie kwasy nasycone.  Świetnym wyborem będzie olej arachidowy, palmowy lub kokosowy, jak również masło shea.

Redakcja portalu www.dlaniej.pl podkreśla, że dzięki zastosowaniu któregoś z wymienionych produktów możliwe będzie skuteczne dotarcie cząstek oleju pomiędzy łuski włosa, które w przypadku tego typu włosów, są ułożone wyjątkowo blisko siebie.