Pokarm, który zapewnia ludzkiemu organizmowi mnóstwo korzyści

Pokarm, który zapewnia ludzkiemu organizmowi mnóstwo korzyści

Jeżeli szukacie porad dotyczących zdrowia, nie możecie przejść obojętnie obok kilku produktów, które wymienimy poniżej. Pierwszym z nich będą niedojrzałe banany. Wiele osób stroni od takiego pokarmu, jednak w rzeczywistości ludzie ci nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele pozytywnych wartości mogą dostarczyć ludzkiemu organizmowi. Skrobia oporna znajdująca się w bananach sprawia, że jelito cienkie nie jest w stanie zbyt szybko wchłonąć tego produktu. Zielone banany mają pewne składniki odżywcze, których tak naprawdę nie znajdziemy w dojrzałych okazach. Dobrym przykładem są elektrolity i potas.

Niedojrzałe banany to nie tylko wspaniały dodatek do codziennego odżywiania. Powinniście zwracać na nie uwagę przede wszystkim, jeśli uprawiacie sporty. Elektrolity zawarte w zielonych bananach pozwolą wam się zregenerować po treningu. W rzeczywistości woda mineralna i zielony banan jest zestawieniem o wiele lepszym niż napój izotoniczny lub napój energetyczny z dodatkiem witamin. Zielone banany pomogą w utracie minerałów, które straciliśmy podczas wysiłku.

Pamiętajcie również o tym, że bananów wcale nie musimy marnować! Przeczytajcie o tym, w jaki sposób wykorzystać skórki po bananach https://www.homely.pl/2022/02/01/skorki-od-bananow-jak-wykorzystac-w-domu-i-nie-tylko-tam/.

Miód i kimchi, czyli dwa niezastąpione dodatki, które powinny znaleźć się w diecie każdego z nas

Bierzecie czasem pastylki na gardło? Bywają pomocne w nawilżeniu opuchlizny lub obolałego gardła. Mimo wszystko nie zawsze syntetyczne środki muszą być niezastąpione. Wielu z nas zapomina o tym, jak wiele pozytywnych właściwości do diety może wnieść miód. Miód łagodzi ból, zabija bakterie i jest pełen witamin. Żadne sztuczne pastylki nie zastąpią wam solidnej porcji miodu na ból gardła. Dlatego też powinniśmy pamiętać o tym, aby w krytycznych momentach nie zapominać o włączeniu tego elementu do diety. Dodaj 2 łyżki stołowe do ciepłej wody lub herbaty, aby uzyskać naturalny środek tłumiący kaszel.

Kimchi to produkt, którego również nie mogło zabraknąć w naszym mini poradniku. Kimchi to pyszna kiszonka stosowano w Południowej Korei. Ta koreańska potrawa jest w stanie uregulować prace niespokojnego jelita. Spożywajcie kimchi do obiadu, a szybko zapomnicie o wzdęciach i nadmiernych gazach. Za pośrednictwem kimchi doładujecie florę bakteryjną waszych jelit ogromnymi pokładami pozytywnych żyjątek, które będą was chroniły przed wirusami i różnorodnymi chorobami.