Rekomendacje doktora Jasona Funga na temat cukrzycy typu 2

Rekomendacje doktora Jasona Funga na temat cukrzycy typu 2

Każda nawet najbardziej niszowa branża ma swoje własne gwiazdy. Ten trend nie ominął także dietetyków i lekarzy różnej maści. Okazuje się, że jedną ze wschodzących gwiazd za oceanem jest doktor Jason Fung. Ma on zupełnie odmienne spostrzeżenia na temat cukru i problemu diabetyków. Zaleca swoim pacjentom działania różne od tych promowanych przez konwencjonalnych lekarzy. Dlaczego jednak Jason Fung zdobył tak dużą popularność w krótkim czasie? Czy to za sprawą swojej książki pod tytułem kod otyłości?

Dlaczego Jason Fung jest wyróżniany tak często w wielu wywiadach dotyczących dzisiejszej technologii żywności? Dziś podzielimy się z wami odpowiedziami na te pytania. Z wpisu dowiecie się, dlaczego Jason Fung tak szybko zdobył popularność jako dietetyk kliniczny w USA.

Jakie diety Jason Fung poleca swoim pacjentom cierpiącym na cukrzycę?

Jason Fung jest nefrologiem pochodzenia kanadyjskiego. Nefrolog jest lekarzem, który specjalizuje się w badaniu nerek oraz leczeniu związanych z nimi schorzeń. Jason Fung doświadczył wielu sytuacji, w których jego pacjenci mieli tak obciążone nerki, że organ nie był w stanie pełnić już swoich funkcji. Fung jest zwolennikiem diet tłuszczowych, a także postów przerywanych. Jego zdaniem głodówki lecznicze są wspaniałym narzędziem. Zwraca on uwagę na to, że zbyt rzadko korzystamy z tego dobroczynnego narzędzia, którym są głodówki. Uważa on, że nawet cukrzyca typu drugiego może zostać skutecznie zaleczona za pośrednictwem diet niskowęglowodanowych. Poleca on łączyć je ze wspomnianymi wcześniej postami przerywanymi, które dodatkowo potęgują regulację insuliny w organizmie.