Dlaczego warto regularnie spożywać płatki owsiane?

Dlaczego warto regularnie spożywać płatki owsiane?

Płatki owsiane i otręby to niewątpliwie produkty, które znajdują się w kategorii najzdrowszych elementów diety na całym świecie. Niewątpliwie wniosą do naszego życia mnóstwo korzyści, jeśli dodamy je do naszej diety i zaczniemy regularnie spożywać. Tylko jedna filiżanka płatków owsianych może dostarczyć naszemu organizmowi aż 15 gramów błonnika. Dzięki diecie bogatej w błonnik możemy znacznie ułatwić trawienie pokarmów w naszym organizmie. Nie zapominajmy o tym, że pełnoziarniste produkty, pełne zboża, warzywa i owoce to doskonały sposób na to, aby zachować zdrowe jelita.

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy spożywanie nabiału jest dla nas zdrowe, zajrzyjcie do wpisu https://www.glodni.pl/co-daje-jedzenie-nabialu/.

Jeżeli chcecie dołożyć kilka dodatkowych porcji błonnika do diety, możecie uzupełnić swoje płatki owsiane suszonymi owocami. Oczywiście wszystkie suszone owoce zawierają mnóstwo błonnika. Dlatego w połączeniu z otrębami lub pełnym ziarnem będą miały jeszcze więcej pozytywnego wpływu na kondycję naszych jelit.