Jakiej żywności należy unikać, gdy mamy zaparcia?

Jakiej żywności należy unikać, gdy mamy zaparcia?

Rozważacie czasami to, jakiej żywności powinniśmy unikać, jeżeli borykamy się z zaparciami? Okazuje się, że wiele osób nie ma pewności co do tego, jaki rodzaj pokarmu powinni jeść, gdy mają kłopoty z zaparciem. Przede wszystkim pamiętajmy wówczas o tym, że najgorsze grupy produktów do spożywania podczas zaparć to takie, które są trudne do strawienia. Innymi słowy, na ten moment powinniśmy ograniczyć spożywanie tłuszczy. Tłuszcze mogą nasilać mdłości, żołądek długo je trawi i utrudnią powrót do zdrowia.

Kolejna grupa produktów, której mówimy w tym przypadku stanowcze nie to pikantne produkty. Otóż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ostre papryki, takie jak na przykład jalapeno, chipotle, habanero, chilli, mają mnóstwo kapsaicyny. Z kolei kapsaicyna tworzy dyskomfort w wyściółce żołądka, co bardzo często może prowadzić do różnorodnych bólów i kłopotów z trawieniem jedzenia. Jeżeli masz problemy z wypróżnianiem się, postaraj się przez pewien czas nie spożywać także kofeiny, która może nieco utrudnić powrót do zdrowia. Powinniśmy z kolei wdrożyć do diety mnóstwo owoców i warzyw. Przeczytaj artykuł https://anyfiles.pl/najlepsze-sposoby-na-jedzenie-wiekszej-ilosci-warzyw-i-owocow/, aby poznać sposoby na uzupełnienie swojej diety w dodatkowe owoce i warzywa.

Co takiego możemy jeść, aby ulżyć sobie podczas zaparć?

Płatki owsiane są doskonałym źródłem błonnika, który może pomóc w łagodzeniu zaparć.
Kluczem do złagodzenia zaparć jest zwiększenie spożycia błonnika. Dlatego też nie możemy zapominać o owocach i warzywach, gdy chcemy szybko pomóc swojego żołądkowi uporać się z zaparciami. Im więcej błonnika, tym łatwiej będzie mu przyspieszyć powrót do zdrowia. Nasz żołądek potrzebuje podczas zaparcia dodatkowej porcji płynów. W rzeczywistości niektórzy nie zwracają uwagi na to, że spożywają zbyt mało płynów, co w rezultacie kończy się dużymi problemami z wypróżnianiem.

Jeżeli masz zaparcie, staraj się regularnie wypijać wodę i herbatę. Możesz również postawić na świeże soki warzywne lub owocowe, jednak unikaj napojów gazowanych, kawy i innych drinków z kofeiną. Błonnik zatrzymuje wodę w stolcu, dzięki czemu staje się on miękki. Dlatego bardzo ważne jest spożywanie dużej ilości błonnika z dodatkową ilością płynów.