Pielęgnacja twarzy – o czym należy pamiętać?

Pielęgnacja twarzy – o czym należy pamiętać?

Nasza codzienna pielęgnacja zazwyczaj składa się z kilku etapów takich jak pielęgnacja włosów, ciała, czy paznokci. Jednak większość z nas szczególny nacisk kładzie na odpowiednią pielęgnację twarzy, która pozwala nam poczuć się świeżo, wyglądać świetne i zachować naszą cerę w nienagannej kondycji. Świadomość tego, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy, wzrasta, jednak wiele osób wciąż nie jest do końca przekonana, jak właściwie powinna ona wyglądać i jakie są jej najważniejsze elementy.

Skóra na twarzy jest niezwykle wrażliwa, dlatego wybór kosmetyków i pielęgnacji powinien być staranny i dostosowany nie tylko do wieku, ale również do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Także nasz tryb życia ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry i tym samym na to, jaką pielęgnację twarzy powinniśmy stosować.

Pamiętajmy o tym, że twarz powinno się pielęgnować codziennie. Regularne zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że nasza skóra będzie nam wdzięczna nie tylko teraz, ale również w przyszłości.

Czego nie robić?

Najpierw zacznijmy od tego, czego z pewnością należy unikać, aby zachować zdrową, gładką i promienną cerę. Z pewnością najgorszym posunięciem jest pozostawianie makijażu na noc. Również brak odpowiedniego nawilżenia naszej skóry może z czasem powodować jej widoczne wysuszenie, a to z czasem sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała na starszą, niż jest w rzeczywistości. Również wyciskanie i rozdrapywanie niedoskonałości może bardzo zaszkodzić naszej skórze, powodując stany zapalne i nieestetyczne blizny.

Dobierz kosmetyki odpowiednie do swojej cery

Kupując kosmetyki do twarzy, powinniśmy pamiętać o tym, że każdy z nas ma inny typ cery. Najpierw musimy ocenić, czy mamy skórę wrażliwą, suchą, czy mieszaną lub tłustą, a dopiero później zaplanować zakup odpowiednich kosmetyków. Pamiętajmy o tym, że mając skórę wrażliwą lub skłonną do alergii, powinniśmy dokładnie analizować składy kosmetyków, a także wybierać te, których producenci kładą nacisk na delikatne i naturalne składy. W przypadku skóry tłustej wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji twarzy także okazuje się trudny, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne dla takiej cery jest odpowiednia, wyjątkowo lekka konsystencja, która nie będzie obciążać cery, szczególnie w jej najtrudniejszych rejonach.

Odpowiednie oczyszczanie

Pierwszym krokiem w pielęgnacji twarzy zawsze powinno być jej oczyszczanie, co przygotuje naszą skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Najpierw należy wykonać demakijaż, do którego można użyć takich produktów jak specjalne płyny lub chusteczki do demakijażu, lub specjalne gąbeczki, czy rękawice do demakijażu. Po pozbyciu się pozostałości makijażu powinniśmy przejść do umycia twarzy preparatem do tego przeznaczonym.

Peeling twarzy

Peeling twarzy to zabieg, którego nie wykonuje się codziennie, jego częstotliwość powinna wynosić do 2 lub 3 razy w tygodniu, w zależności od indywidualnych potrzeb naszej skóry. Ten krok pomoże nam złuszczyć naskórek. Pamiętajmy, że na rynku istnieją zarówno delikatne peelingi enzymatyczne, jak i gruboziarniste peelingi, które nie nadają się dla osób posiadających cerę wrażliwą. Powinniśmy wybrać taki peeling, który nie podrażni naszej skóry.

Tonik do twarzy

Tonik do twarzy bardzo często mylony jest z produktami do makijażu. Wiele osób nie do końca wie o tym, że płyny do demakijażu i płyny miceralne mają zupełnie inne działanie niż tonik. Tego rodzaju produkty pozwalają przywrócić naszej skórze równowagę, dlatego warto włączyć go do swojej codziennej pielęgnacji.

Maseczki do twarzy

Kolejnym krokiem w naszej pielęgnacji jest nałożenie maseczki, która odżywi skórę naszej twarzy. Wybierając maseczkę, należy zwracać uwagę na skład produktów. Na rynku pojawia się coraz więcej różnego rodzaju maseczek, jednak nie wszystkie będą warte naszej uwagi. Dostosujmy również sposób aplikacji maski do naszych potrzeb. Możemy wybrać maski w płachcie, maski z glinki, które zastygają na naszej twarzy, czy maski w postaci żelu lub kremu.

Nawilżanie twarzy

Ostatnim krokiem jest nawilżenie twarzy przy pomocy kremu do twarzy o delikatnym działaniu. Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania tego typu produktów? Przede wszystkim na to, czy dany krem posiada filtr UV, ponieważ chroni on skórę przed promieniami słonecznymi.