Proste sposoby na zmniejszenie kalorii na diecie

Proste sposoby na zmniejszenie kalorii na diecie

Jeżeli zależy ci na zmniejszeniu ilości spożywanych kalorii, musisz przede wszystkim zacząć od ustalenia restrykcji kalorycznej. Tylko w takim wypadku możesz mieć pewność co do tego, że zjadasz mniej kalorii, niż faktycznie spalasz w ciągu całej doby. W przeszłości rejestrowanie kalorii zazwyczaj było bardzo czasochłonnym zadaniem. Dziś możemy sobie pomóc na wiele różnorodnych sposobów, co znacznie ułatwia cały proces odchudzania. Mamy teraz do dyspozycji nie tylko przenośne wagi kuchenne, ale także dostęp do wielu aplikacji.

Aplikacje na telefon pozwalają nam całkowicie zautomatyzować wiele procesów związanych z odchudzaniem. Na przykład możemy na podstawie wagi i ilości posiłków, które chcemy spożywać na dobę, dobrać do siebie idealną dietę. Co więcej, te same aplikacje będą zliczały to, co jemy w ciągu dnia. Wystarczy, że podamy rodzaje produktów i ich gramaturę. Możemy w ten sposób zaoszczędzić mnóstwo czasu i wyliczeń. Wiele aplikacji oprócz samej pomocy w obliczaniu konsumpcji, udziela porad zmieniających nasze nawyki żywieniowe.

Pamiętaj o tym, aby używać mniej sosów na diecie (w razie możliwości wyeliminuj je z jadłospisu podczas redukcji wagi)

Pamiętaj o tym, że sosy to zazwyczaj puste kalorie. Sosy na bazie tłuszczów mimo wszystko zawierają mniej witamin i nie są sycące. Podobnie stworzone są sosy na bazie węglowodanów. Znajdziesz w nich puste cukry, które nie wnoszą do diety niczego oprócz kilkuset dodatkowych kalorii. Postaraj się unikać sosów na diecie, jeżeli twoim głównym celem jest utrata masy ciała. Prawdopodobnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zaledwie jedna łyżka zwykłego majonezu to mniej więcej 60 kalorii. W przypadku kilku łyżek majonezu w ciągu dnia połączonych z keczupem dodamy sobie do jadłospisu kilkaset kalorii.

Kolejnym krokiem, za którym warto podążać podczas odchudzania, jest unikanie wypijania kalorii. Jeżeli spożywasz słodkie napoje na bazie cukru, znacznie utrudniasz sobie proces odchudzania. Napoje słodzone cukrem są jednym z najczęstszych powodów otyłości w USA. Ludzie w tamtych stronach piją ich najwięcej. Zamień coca-colę i fantę na zieloną herbatę lub kawę bez mleka podczas diety.