Chcesz stracić zbędne kilogramy? Zacznij uzupełniać swoje posiłki warzywami

Chcesz stracić zbędne kilogramy? Zacznij uzupełniać swoje posiłki warzywami

W rzeczywistości ponad 80% osób nie spożywa warzyw w zalecanej ilości. Tymczasem większość warzyw zawiera ogromne ilości sycącego błonnika, który pomaga nam przezwyciężyć głód na restrykcyjnej diecie. Dlaczego zatem miałbyś utrudniać sobie restrykcję kaloryczną? Postaraj się o to, aby na twoim talerzu lądowało dużo warzyw. Używaj warzyw szczególnie wtedy, gdy zależy ci na utracie zbędnych kilogramów. Jeżeli wypełnisz swoją miskę warzywami podczas jedzenia obiadu, automatycznie mniej miejsca w posiłku zajmą niezdrowe potrawy w postaci sosu lub ociekającego tłuszczem mięsa. Zwiększenie spożycia warzyw zazwyczaj jest ściśle związane ze zmniejszeniem ilości kalorii, którą spożywamy w ciągu dnia.

Zacznij pić dużo wody przed posiłkami i postaw na niskokaloryczne przystawki

Dużo wody bezpośrednio przed posiłkiem pomoże ci najeść się mniejszą porcją jedzenia. Ponieważ w ten sposób zapełnisz swój żołądek płynem, który jest całkowicie pozbawiony kalorii. Ta prosta sztuczka potrafi zredukować dzienną pulę kalorii nawet o kilkaset. Stosuj ten trik regularnie, aby codziennie zmniejszać kalorie spożywane podczas konsumpcji największego posiłku w ciągu dnia.

Badania wykazały również, że objadanie się przystawkami potrafi pokryć całkiem sporą pulę kaloryczną w ciągu dnia. Jeżeli wybierzesz przystawki jedynie o niskiej zawartości kalorii, przyczyni się to do ułatwienia twojej diety. Możesz na przykład przyrządzać sobie zupy codziennie na obiad. Kiedy wypełnisz żołądek dużą objętością płynu, najesz się daniem głównym o wiele szybciej.