Obuwie zimowe – jak wybrać to odpowiednie?

Obuwie zimowe – jak wybrać to odpowiednie?

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowy, podczas którego temperatura często spada nawet poniżej zera. Niezależnie od tego, czy tej zimy obficie spadnie śnieg, czy będzie go niewiele, z pewnością powinniśmy wybrać obuwie, które sprawi, że będzie nam ciepło. Zimą stawiamy na ciepłe czapki, szaliki, rękawiczki, czy puchowe kurtki, niewiele osób pamięta jednak, że obuwie również odgrywa ogromną rolę w zapewnieniu nam odpowiedniego poziomu komfortu, kiedy na zewnątrz jest wyjątkowo mroźno. Pamiętajmy, że podczas zakupu obuwia zimowego musimy brać pod uwagę nie tylko niskie temperatury, ale również fakt, że o tej porze roku chodniki są oblodzone, a także wiele innych czynników. Jakich?

Atrakcyjny wygląd

Mimo że z pewnością podczas wyboru obuwia zimowego istnieją znacznie ważniejsze rzeczy niż to, jak wyglądają buty, to jednak każdy z nas lubi czuć się dobrze we własnej skórze i warto zwrócić uwagę także na to, czy obuwie nam się podoba. Na początku warto zastanowić się nad tym, jaki kolor butów najlepiej uzupełni naszą garderobę i będzie pasował do naszych codziennych, zimowych stylizacji. Pamiętajmy również, aby po wyborze idealnego odcienia zwracać uwagę na ozdobne elementy i wykończenie obuwia. Zimą warto wybierać ciemne kolory, na których w mniejszym stopniu widać wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Odpowiedni materiał

Niezwykle ważną kwestią jest również materiał, z jakiego wykonane jest obuwie zimowe. Idealne buty na tę porę roku nie powinny przemakać ani być podatne na sól, która w tym okresie w dużych ilościach pojawia się na ulicy i chodnikach. Wiele osób popełnia błąd i wybiera buty z zamszu, co potem skutkuje przemakaniem, a także masą nieestetycznych plam i zacieków, których dość ciężko się pozbyć. Najlepszym rozwiązaniem na zimę wydaje się skóra naturalna, ponieważ jeżeli zabezpieczymy ją odpowiedniki środkami, to z pewnością nasze buty nie będą przemakać, a na korzyść tego rozwiązania przemaga również fakt, że buty ze skóry nie są trudne w czyszczeniu i pielęgnowaniu. Jeżeli mamy ograniczony budżet, to dobrym rozwiązaniem jest również eko skóra.

Stabilna podeszwa

Kolejną istotną kwestią podczas dokonywania zakupu butów zimowych jest to, jak wygląda ich podeszwa. Idealne buty to takie, których podeszwa ma odpowiednią grubość oraz jest wykonana tak, aby zagwarantować nam bezpieczeństwo, nawet na oblodzonym chodniku. Na co zwracać uwagę? Na przyczepność i stabilność podeszwy.

Ocieplenie

Dla wielu osób będzie to dość oczywiste, inne zaś z kolei kompletnie nie zwracają na to uwagi. O czym mowa? Oczywiście o ociepleniu! Musimy mieć na uwadze, że nie wszystkie zimowe buty posiadają udogodnienie w postaci ocieplenia, które będzie chroniło nasze stopy przed dotkliwym zimnem. Często futerko oprócz działania ocieplającego pełni również funkcję dekoracyjną.

Odpowiedni rozmiar

Jedną z najważniejszych kwestii podczas wybierania butów na zimę, a także na każdą inną porę roku jest ich rozmiar. W dobie pandemii kupno butów i przymierzanie ich w sklepie stacjonarnym dla wielu osób jest niewykonalne, dlatego większość z nich z pewnością zdecyduje się na zakupy online. Warto pamiętać o tym, że rozmiar rozmiarowi nierówny, dlatego warto zapoznać się z tabelą rozmiarów w danym sklepie i to na jej podstawie wybrać numer buta odpowiedni dla nas, mając przy tym na uwadze, że zimą w bucie musi się pomieścić nie tylko nasza stopa, ale często również grube, zimowe skarpetki, warto więc mieć kilka milimetrów luzu.