Jak wybrać odpowiednie perfumy dla siebie?

Jak wybrać odpowiednie perfumy dla siebie?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami perfum i posiadamy już dość pokaźną kolekcję różnego rodzaju flakonów, czy możemy żartobliwie określić się mianem żółtodziobów, z pewnością wybór nowego zapachu wiąże się z poszukiwaniami wśród wielu zapachów dostępnych zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i internetowych. Każdy sklep i perfumeria ma w swojej ofercie pokaźną ilość najróżniejszych zapachów, dlaczego często dość trudno nam zdecydować, które perfumy będą najodpowiedniejsze dla nas. Co więcej, często nawet nie wiemy, od czego rozpocząć nasze poszukiwania zapachu idealnego.

Wiele osób wybiera perfumy na podstawie wyglądu flakonu, jednak należy pamiętać, że na rynku większość flakonów projektowana jest tak, aby przyciągać wzrok i kusić atrakcyjnym designem. Na pierwszym miejscu zawsze powinniśmy stawiać to, aby to zapach perfum odpowiadał naszym preferencjom. Wybierając perfumy, możemy sprawić, że będą one nie tylko doskonałym uzupełnieniem naszego wizerunku, ale także odzwierciedleniem naszej osobowości. Jeżeli w celu poszukiwań planujemy wybrać się do drogerii, to powinniśmy pamiętać o tym, aby nie spieszyć się z wyborem i pamiętać o kilku bardzo ważnych wskazówkach, które pomogą nam dokonać dobrego wyboru.

Zastanów się nad swoimi preferencjami

Zanim wybierzemy się do drogerii, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie zapachy najbardziej nam się podobają. Czy należymy do fanów słodkich, kwiatowych zapachów? A może wolimy lekkie, cytrusowe aromaty lub wręcz przeciwnie – nieco cięższe, intensywne zapachy? Jeżeli ciężko nam zidentyfikować idealny zapach dla nas, powinniśmy zastanowić się nad tym, czym pachnie nasz ulubiony krem, czy żel pod prysznic, ponieważ odpowiedź na to pytanie możemy potraktować, jako punkt wyjściowy podczas poszukiwania perfum dla siebie. Kiedy już wybierzemy nutę zapachową, która najbardziej nam odpowiada, możemy dokonać selekcji, przy użyciu przeglądarki internetowej lub poprosić obsługę w drogerii o zaprezentowanie zapachów odpowiadających wybranym przez nas zapachom. Warto również zastanowić się nad tym, czy zależy nam na tym, aby zapach był mocny, czy wolimy raczej subtelne, delikatne perfumy, to również znacznie zawęzi nasz obszar poszukiwań.

Wypróbuj na sobie wybrany zapach

Jednym z często powielanych błędów podczas zakupu perfum jest sugerowanie się tym, jak pachniały one na innej osobie. Często kupujemy perfumy ze względu na to, że zapach podobał nam się na kimś, kogo znamy. Należy pamiętać, że te same perfumy mogą zupełnie inaczej pachnieć na nas, niż na osobie, która zainspiruje nas do ich zakupu. Decydując się na zakup jakiegokolwiek zapachu, najpierw powinniśmy wypróbować go na sobie. Możemy to zrobić, rozpylając tester na skórze lub prosząc obsługę drogerii o próbki wybranych perfum, co jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że w ten sposób będziemy mogli sprawdzić, ile czasu zapach utrzymuje się na skórze i czy tym samym warty jest swojej ceny.