Prezent mikołajkowy dla dziecka – najlepsze pomysły

Prezent mikołajkowy dla dziecka – najlepsze pomysły

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza, że najwyższa pora kupić drobne upominki dla naszych bliskich. Często wybierając prezenty dla dzieci, chcemy, aby były one wyjątkowe. Nie zawsze do głowy przychodzą nam pomysły na wspaniałe prezenty i często inspiracji szukamy właśnie w sieci. Na co zwrócić uwagę kupując prezent dla dziecka? Co aktualnie jest modne wśród chłopców i dziewczynek? Przyjrzyjmy się temu!

Książki dostosowane do wieku dziecka

Jednym z pomysłów na wspaniały prezent mikołajkowy jest książka dostosowana do wieku dziecka. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i nieco młodszych pociech warto wybrać bogato ilustrowane opowieści dla dzieci lub interaktywne książeczki z przyciskami, wspaniałymi ozdobami i dźwiękami. W przypadku starszych dzieci powinniśmy wziąć pod uwagę ich wiek, a także zainteresowania. Warto również zastanowić się, jakie są ulubione książki dziecka, które planujemy obdarować i wybrać coś tego samego gatunku.

Bilet do fajnego miejsca lub na wspaniałe wydarzenie

Kolejnym niezwykle udanym pomysłem jest sprezentowanie dziecku biletu do jakiegoś miejsca, w którym poczuje się naprawdę wyjątkowo. Takim miejscem może być kino, teatr lub sala zabaw. Dobrym pomysłem w przypadku starszych dzieci są bilety na takie wydarzenia jak koncert ulubionego artysty, czy spotkanie z youtuberem, którego obserwuje pociecha.

Zabawki edukacyjne

W przypadku najmłodszych pociech doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne, które nie tylko sprawią maluchowi radość, ale również wspomogą jego funkcje motoryczne, czy mowę. Na rynku istnieje wiele zabawek edukacyjnych dla dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilku lat. Wybór jest tak ogromny, że z pewnością wybierzemy coś, co przypadnie do gustu maluszkowi.

Klocki

Klocki to prezent dla dziecka w praktycznie każdym wieku. Ze względu na ogromny wybór, jaki oferuje nam rynek, możemy wybrać klocki ogromnych rozmiarów, którymi bawić mogą się już kilkumiesięczne dzieci lub mniejsze klocki przeznaczone dla starszych dzieci. Ogromna różnorodność pozwala nam na wybór klocków z ulubionymi postaciami z bajek, czy filmów. Niezwykle modne są również zestawy lego z gier oraz te przedstawiające policję, straż, czy farmę ze zwierzakami.

Słodkości

Niezwykle często wybieranym i bardzo uniwersalnym prezentem są również słodkości. Wielu osobom słodkości kojarzą się z czekoladą, czy batonikami, jednak jeśli stronimy od tego rodzaju jedzenia, możemy wybrać także daktyle, suszone owoce oraz orzechy przewiązane piękną, czerwoną wstążką.

Świąteczne gadżety

Również świąteczne gadżety i dodatki takie jak kubki, czy świąteczne skarpetki, przepaski lub sweterki sprawią radość dziecku w każdym wieku. Wśród tego rodzaju dodatków możemy znaleźć również urocze pluszowe misie, które dla dziecka będą stanowiły towarzysza zarówno aktualnych, jak i kolejnych świąt.