Zaniedbane składniki odżywcze na dietach owocowych

Zaniedbane składniki odżywcze na dietach owocowych

Chociaż na diecie owocowej zaniedbamy spożywanie ogromnej ilości składników odżywczych, istnieją pewne nieliczne zalety takie sposobu odżywiania. Mianowicie wiele owoców jest bogata w witaminę z grupy B9. To bardzo ważny składnik, którego wymaga nasze ciało, ponieważ odpowiada za prawidłową replikację kodu DNA. Pomaga również matkom w ciąży. Ponieważ promuje zdrowy rozwój płodu. Witamina z grupy B9 nazywana jest inaczej kwasem foliowym. Jeżeli chcemy dostarczyć organizmowi dużej ilości tego składnika, powinniśmy skupić się na jedzeniu owoców tropikalnych.

Dobrym dodatkiem do diety w celu uzupełnienia kwasu foliowego na pewno będzie mango oraz pitaja nazywana smoczym owocem. Naszym końcowym przemyśleniem jest to, że jeżeli utkniemy na bezludnej wyspie, na której znajdziemy tylko owoce, sytuacja może być krytyczna. Mimo wszystko przy odrobinie szczęścia znajdziemy różnorodność owoców, które pomogą nam przetrwać dostatecznie długo do przybycia pomocy. Spożywanie samych owoców przez czas dłuższy niż kilka tygodni nie sprawi problemów dla zdrowego i młodego człowieka.

Które owoce mają najwięcej białka i pomogą zabezpieczyć masę mięśniową?

Oczywiście nie możemy oczekiwać od owoców, że będą zawierały, chociaż zbliżoną ilość białka do mięsa, fasoli lub orzechów. Prawdopodobnie znajdziemy na liście owoców kilka produktów, które uzupełnią pokłady białka w organizmie nieco lepiej od innych. Najwięcej białka znajdziemy w owocach guawy, ponieważ ten plon zawiera w swoim owocu aż 4,5 grama białka na 100 gramów. Oczywiście nie jest to duża ilość, jednak wypada kilkukrotnie lepiej w porównaniu z innymi popularnymi owocami.

Niektórzy owoce ostatecznie zastanawiają się nad tym, co spożywać na tymczasowej diecie frutariańskiej. To bardzo proste, ponieważ jest to rodzaj diety wegańskiej, która polega jedynie na spożyciu owoców. Większość wyznawców takiego sposobu odżywiania przypomina również o tym, że owoce należy jeść na surowo i popijać jedynie wodą.